0242 229 97 17
0552 405 50 20
info@anka-tasarim.com
Bootstrap Logo

Bootstrap Nedir?

Bootstrap, web geliştirmeye yönelik kullanılan açık kaynak kodlu CSS kütüphanesidir. Twitter mühendisleri tarafından geliştirilen bu kütüphanenin oluşturulma amacı tüm cihazlara uygun (responsive) tasarımlar gerçekleştirmektir. Bootstap kütüphanesinde neredeyse bir web sitesi için gerekli olan tüm elementler (menüler, tablolar, form öğeleri, butonlar, carousel, grafikler, javascrpitler, iconlar…) bulunur. Tüm bu araçlar kütüphaneden çağrılarak, ücretsiz bir şekilde kullanılabilir.

Neden Bootstrap Kullanılmalıdır?

Duyarlı: Bootstrap öğeleri, tüm cihazlar için duyarlıdır. Masaüstü, tablet ve cep telefonu fark etmeden tüm cihazların ekran boyutuna uyacak şekilde optimize edilmiştir.
Tarayıcı Dostu: Bootstrap, ayrımcılık yapmaz. Google Chrome, Opera, Safari ve Firefox başta olmak üzere tüm tarayıcılarda sorunsuzca çalışır.
Destek: Bootstrap kullanımı dünyada oldukça fazla olduğundan, bir sorunla karşılaştığınız zaman çözümünü topluluklar üzerinden rahatlıkla bulunabilir.

Bootstrap Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Boostrap öğelerini çoğu özelleştirmeden kullanmaktadır. Bu yüzden çoğu web sitesinde sıradan ve estetik açıdan kötü görünüm hakim olmaktadır. Bootstrap, açık kaynak kodlu bir yapı olduğundan dolayı, yapılacak tüm değişiklikleri destekler.

Anka Tasarım Web Development

Web Tasarım

CSS Nedir?

Daha Fazla

CMS

WordPress Nedir?

Daha Fazla

Web Tasarım

HTML Nedir?

Daha Fazla

Web Tasarım

Bootstrap Nedir?

Daha Fazla
Adres: Arapsuyu Mah. 624.Sok. No:2/5 
Konyaaltı/Antalya
Telefon: 0242 229 97 17
GSM: 0552 405 50 20
E-posta: info@anka-tasarim.com
Tüm Hakları Saklıdır © 2020  Anka Tasarım
Teklif Alın