0242 229 97 17
0552 405 50 20
info@anka-tasarim.com
WordPress

WordPress Nedir ?

WordPress, açık kaynaklı, PHP ile yazılmış, yönetilebilir web site aracıdır. Var olan en güçlü ve yaygın içerik yönetimi sistemidir.

WordPress’in Avantajları Nelerdir?

WordPress ilk blog amaçlı geliştirildi. Günümüzde ise özellikle e-ticaret ve haber sitelerinde kullanımı oldukça yaygın, kolay yönetilebilir içeriği, güvenli ödeme sistemleri sayesinde bu alanlarda çok büyük avantajlar sağlamaktadır.
Açık kaynak kodludur, geliştirilmeye çok uygun yapıdadır.
Hazır temalar beğenip bulabilirsiniz. O temaların HTML ve CSS yapıları düzenlenerek istediğiniz özellik ve tasarımlar ile özelleştirilme şansı vardır veya sıfırdan bir tasarım yapmaya müsaittir.

WordPress’in Dezavantajları Nelerdir?

WordPress açık kaynak kodlu geliştirilmeye müsait olması gibi avantajları olmasına rağmen bilinçsiz kullanımlarda büyük dezavantajlar yaratmaktadır.
Barındırıldığı sunucuda yüklü olduğu sistemin işlemcisi yorar.
Web sitenizin barındırıldığı sistemin güçlü olması gerekir. Sunucu seçimi yaparken sistemin güçlü olmasına dikkat edilmelidir.
Sayfa yükleme hızının yavaş olması.
Uyumsuz eklenti, yazılımda WC3 standartlarına uyulmaması gibi sorunlar sayfa yüklenme hızını düşürür. Gövde ve stil dosyalarında gerekli düzenlemeler, PHP sürüm uyumu, görüntü dosyalarını optimize etmek ve GZIP sıkıştırma ile sayfalar oldukça hızlı yüklenecek kullanıcıyı bunaltmayacaktır.

Anka Tasarım Web Development

Web Tasarım

CSS Nedir?

Daha Fazla

CMS

WordPress Nedir?

Daha Fazla

Web Tasarım

HTML Nedir?

Daha Fazla

Web Tasarım

Bootstrap Nedir?

Daha Fazla
Adres: Arapsuyu Mah. 624.Sok. No:2/5 
Konyaaltı/Antalya
Telefon: 0242 229 97 17
GSM: 0552 405 50 20
E-posta: info@anka-tasarim.com
Tüm Hakları Saklıdır © 2020  Anka Tasarım
Teklif Alın